اخبار مرتبط با حوزه مسکن و خرید و فروش ملک در اندیشه

مراحل به نام زدن خانه

مراحل به نام زدن خانه

 بعد از بازدیدهای زیاد و انتخاب خانه ایده آل خود میرسید به خان خرید خانه که مراحل به نام زدن خانه است.در ادامه می خواهیم چگونگی مراحل به نام زدن خانه که قطعا در یکی از دفاتر ثبت اسناد باید به ثبت برسد را به صورت مختصر اما جامع توضیح دهیم.
مراحل سند زدن خانه

مراحل به نام زدن خانه

  •  اولین قدم در مراحل به نام زدن خانه رفتن به بنگاه معاملات ملکی ( املاک اندیشه ) و گرفتن کد رهگیری که علت گرفتن آن قانونی بودن و سالم بودن معامله میباشد و تنها معاملات ملکی قادر به دریافت کد رهگیری میباشند .
  • دومین گام  بعد رفتن به دفتر ثبت اسناد و گرفتن استعلام از آنها ،از آنجایی که استعلام در دفاتر ثبت بصورت اینترنتی انجام میشود و نتیجه آن بعد از یک یا ۲ هفته اعلام میشود . نا گفته نماند که هزینه استعلام بر عهده صاحب سند میباشد . که در همان مرحله اول گرفته توسط دفتر ثبت دریافت میشود .
  • سوم  گرفتن عوارض نوسازی شهرداری و پسماند و تسویه آن که در طول نهایتا ۳ ساعت انجام میشود و هزینه آن بر عهده صاحب سند میباشد . هر بدهی که صاحب سند به شهرداری دارد باید پرداخت شود . به عبارت دیگر برگه مفاصاحساب در همان روز توسط شهرداری به صاحب سند داده میشود .
  • در گام بعدی گرفتن مفاصاحساب دارایی است که در طول ۳ روز می انجامد ، روز اول مدارک از شما گرفته میشود ،روز بعد مقدار مالیاتی که بر عهده شماست مشخص و میبایست پرداخت نمایید و در روز آخر مفصاحساب دارایی به شما تحویل داده میشود .
  • پنجم مراجعه به دفتر ثبت اسناد و انتقال قطعی سند به نام خریدار که دو طرف تمامی مدارک را آورده و سند قطعی به نام خریدار توسط دفتر ثبت اسناد منتقل خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای بنام زدن خانه

کارت ملی و شناسنامه دو طرف، سند مالکیت، بنچاق خانه، گواهی پایان کار ، گواهی پرداخت مالیات ، استعلام ثبت ، کد پستی ، وجود مبایعه‌ نامه و کپی آن و یا قرارداد به همراه کد رهگیری مدارکی است که دفتر ثبت اسناد از شما دریافت می دارد .
اگر قصد خرید یک خانه خوب از هر جهت که در ذهنتان هست را دارید ، به سایت املاک خانه مسکن کیان مراجعه فرمایید . ما بهترین را در اختیارتان قرار میدهیم .

دیدگاهتان را بنویسید