اخبار مرتبط با حوزه مسکن و خرید و فروش ملک در اندیشه

چگونه یک معامله امن در زمینه خرید فروش خانه را انجام دهیم ؟

چگونه یک معامله امن در زمینه خرید فروش خانه را انجام دهیم ؟

 

برای معامله امن در زمینه خرید ، فروش ، رهن ، اجاره  ملک  باید به چند نکته توجه کنید که باعث می شود امکان کلاهبرداری و سود جویی به صفر برسد و سرسری گرفتن نکات ممکن از عواقب جبران ناپذیری داشته باشند . لازم به ذکر است ، اگر اگهی  را مستقیما از وب سایت خرید آپارتمان در اندیشه کیان انتخاب نموده اید . می توانید با کارشناس مربوطه تماس گرفته و مراحل  و از  روند کار جویا شوید .

در معامله املاک چه خرید و فروش چه اجاره باید ملاحظاتی را در نظر بگیرید . اولین مورد اینکه باید رنج قیمت مسکن در محله مورد نظر که قصد خرید یا اجاره دارید را به دست بیاورید تا گول قیمت های پایین بالای درج شده در وب سایت های دیگر را نخورید .

لازم به ذکر می باشد که در سایت مسکن کیان اگهی ها توسط  چند کارشناس برسی و بعد در سایت منتشر می شود این کار باعث می شود تا اشتباه به حد اقل برسد .

در ادامه اگر قیمت یک آگهی پایین تر از قیمت بازار بود به هیچ وجه قبل از دیدن حضوری کلم برای نگهداری آن از سوی خریدار یا اجاره دهنده هزینه ای را به عنوان بیعانه پرداخت نکنید . معمولا کلاهبرداران با ارائه قیمت کم در یک آگهی سر مشتری های نا آگاه را کلاه می گذارند . در اصل نباید چون مبلغ بیعانه مبلغ ناچیزی است یا ملک ارزش زیادی دارد که پول گرو کذاشته شود . به این موضوع تن دهید .

 

در گام بعد دیدن ملک و اطمینان این که اگهی دهنده مالک اصلی است و این مساله که ملک در وثیقه یا اجاره شخص دیگری نیست و شریک دیگری وجود ندارد . با دیدن اوراق هویت فروشنده  یا موجر و با چک کردن اسناد مربوط به ملک تطابق آن با مشخصات اگهی دهنده می توان به این اطمینان رسید . در ضمن اگر ملک از طریق ارث به مالک رسیده باشد . ترجیحا دیدن انحصار وراثت به نحوی الزامی می باشد .

 

در خرید فروش ملک در اندیشه برای پرداخت هر نوع پولی از فروشنده حتما رسید مهر و امضا شده تحویل بگیرید . و قبل از هر چیز از ممنوع المعامله نبودن شخص مطمئن شوید . در ضمن هر شرایطی که برای خرید و فروش ، رهن ، اجاره می گذارید باید در قرار داد مشترک بیان شود . و به شرط های شفاهی به هیچ عنوان اعتماد نکنید . قبل از انجام هر نوع معامله از سالم بودن تاسیسات و هرآن چریزی که لازم است در یک خانه سالم باشد اطمینان حاصل کنید . چراکه بعد از عقد قررداد ، اگر تصمیم به فسخ و باطل کردن آن گرفتید احتمالا باید جریمه ای را پرداخت کنید که در قرار داد ذکر شده است .

حتما برای ثبت قولنامه نزد مشاور مسکن بروید . قرارداد باید مهر مشاور املاک را داشته باشد و به گواهی دو شاهد برشد . و در این قرارداد یا قولنامه باید روز ساعت حضور در دفتر اسناد رسمی نیز ذکر شود . و جریمه ای که برای عدم حضور در زمان مقرر تعیین گردد

در صورتی که فروشنده یا موجر ملکی هستید باید از توان مالی خریدار نسبت به پرداخت مبلغ تعیین شده مطئن شوید  و در قولنامه برای عدم پرداخت شرط و شروطی تعیین نمایید . رعایت این نکته هم ضروری است که قبل از دریافت تمام مبلغ کلید و اسناد خانه را به خریدار به هیچ عنوان تحویل ندهید .

رعایت نکات ذکر شده و کمک گرفتن از افرادی که در بحث خرید و فروش خانه در اندیشه با مسائل حقوقی آن اشنایی کامل دارند می تواند به شما کمک بزرگی را در معامله های که پی روارید کند . و باعث می شود شما هیچ ضرر و زیانی را تجربه نکنید .

 

امید وارم با مطالعه مقاله بالا به شما کمک کرده باشیم تا مسائلی را در زمینه خرید ملک یاد بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید